LICZNIKI BEZPRZEWODOWE

Rowerowe liczniki bezprzewodowe – praktyczne urządzenia bez kabli

Bezprzewodowe liczniki rowerowe cieszą się coraz większą popularnością wśród fanów dwóch kółek. Łatwość w obsłudze, duża liczba funkcji i dokładność pomiarów to podstawowe atuty bezprzewodowych liczników rowerowych. Niewątpliwie przemawia za nimi również brak kabla. Modele bezprzewodowe są wygodne w użytkowaniu, a przy tym ich funkcje wcale nie odbiegają od urządzeń przewodowych. Przeciwnie – współcześnie dostępne są zaawansowane bezprzewodowe liczniki jakości hi-tech i to w coraz niższych cenach.

Bezprzewodowe liczniki rowerowe – zalety

Bezprzewodowe liczniki do rowerów są bezpieczne, ponieważ nie mają przewodów, które mogłyby ulec zniszczeniu poprzez nieumyślne szarpnięcie. W licznikach bezprzewodowych takie ryzyko praktycznie nie występuje. Łatwa instalacja i pewne mocowanie do kierownicy to dodatkowe zalety przemawiające za licznikami bezprzewodowymi.

Bezprzewodowe liczniki rowerowe – mechanizm działania

W licznikach bezprzewodowych kable są zastąpione przez czujnik i magnes. Czujnik umieszczony jest zwykle w okolicy widelca przedniego koła, a magnes znajduje się na jednej ze szprych. W momencie, gdy te części zbliżają się do siebie w wyniku pedałowania, powstaje impuls elektryczny, który przesyłany jest do licznika rejestrującego liczbę obrotów kół, mierzącego prędkość, przebyty dystans i inne parametry ważne w analizie planów treningowych.

Liczniki bezprzewodowe do rowerów – prosty montaż

Montaż bezprzewodowego licznika rowerowego jest niezwykle prosty i można go wykonać samodzielnie. Przy zakupie licznika dołączane są podstawka, gumki lub opaska uciskowa, które pomagają przyczepić urządzenie w stabilny sposób do kierownicy. Warto przemyśleć, w którym miejscu na kierownicy zamontować licznik, by był wygodny w użytkowaniu. W zestawie z licznikiem bezprzewodowym zawsze znajduje się magnes i czujnik. Pierwszy element należy zamontować na szprycy, a czujnik zakłada się na widelec z przodu (czyli uchwyt podtrzymujący koło) lub amortyzator. Nie ma w tym nic trudnego, w dodatku instrukcja dołączona do licznika rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Pokaż wyniki (2)
LICZNIKI BEZPRZEWODOWE
Widok:
Na stronie:
Sortuj po:

LICZNIK ROWEROWY CUBE PRO LITE

14026

Indeks katalogowy: AKC000138

Dostępne
 • Kolor:
  • Czarny
 • Rozmiar:
  • 57 x 41 x 15 mm
 • Materiał:
  • Plastik
 • Transmisja:
  • 122 khz
 • Producent:
  • CUBE
219,90 zł brutto
Do przechowalni

LICZNIK ROWEROWY CUBE RACE TRAIN

14028 34 FUNKCJE

Indeks katalogowy: AKC000118

Dostępne
24h
239,99 zł brutto
Do przechowalni