AKCESORIA DO LICZNIKÓW

Akcesoria do liczników – małe, ale praktyczne części rowerowe

Elektronicznie gadżety usprawniają jazdę rowerową i podnoszą przyjemność nawet zwykłych przejażdżek. Dużą popularnością cieszą się liczniki, które monitorują wydolność organizmu, a także ułatwiają planowanie dalszych treningów. Pracę liczników można wspierać dokupując odpowiednie wyposażenie, czyli akcesoria do liczników. Dzięki nim łatwiej przymocujesz liczniki do roweru, chroniąc je przed uszkodzeniami oraz optymalizując ich działanie. Akcesoria do liczników mają niewielkie rozmiary i wykonane są z lekkich materiałów, więc nie wpływają na wagę roweru. Sprawdź, w jakie dodatki warto zainwestować i co znajdziesz w naszym sklepie.

 


Obudowy do liczników – czemu służą?

Wykonane z plastiku, gumy lub silikonu obudowy do liczników ułatwiają zamontowanie go przy rowerze. Z założenia liczniki mają być odporne na wstrząsy i zmiany temperatury, jednak warto zabezpieczyć je obudową, która stanowi dodatkową ochronę.

Czujniki prędkości – jak działają?

Czujnik prędkości służy do pomiarów prędkości jazdy. Pozwala ją analizować i optymalizować prędkość do możliwości organizmu i pożądanych efektów, np. osiągnięcia danej szybkości. Czujnik prędkości cechuje wysoka czułość, więc wyniki są precyzyjne. Jak działa? Urządzenie wyposażone jest w czujnik, zwykle umieszczany na widelcu, który zczytuje ilość obrotów koła z magnesu zazwyczaj umieszczanego na szprychach. W ten sposób rejestruje dane o liczbie obrotów koła na danym odcinku i przelicza na prędkość. Czujniki są bezprzewodowe i łączą się z np. smartfonem za pomocą technologii ANT+ lub Bluetooth.

Czujniki tętna – istotny element liczników

Do pomiaru wydolności służy czujnik tętna. Składa się z elastycznego paska i bezprzewodowego sensora, który śledzi pracę serca. Można zintegrować go z licznikami rowerowymi, smartfonami i smartwatchami, do których transmituje dane za pomocą Bluetooth lub ANT+. Czujnik tętna zakłada się na klatkę piersiową.

Czujnik kadencji – dla amatorów i profesjonalistów

Kadencja w kolarstwie oznacza liczbę pełnych obrotów korby na minutę. Innymi słowy, jest to częstotliwość pedałowania, którą mierzy się czujnikiem kadencji. Na tej podstawie ustala się siłę oporu korby, by wykonywać liczbę obrotów odpowiednią do możliwości organizmu (Za duże opory mogą obciążać stawy) i jednocześnie uzyskiwać pożądaną prędkość jazdy. Czujnik kadencji łączy się z systemem ANT+ lub Bluetooth.

Mocowania i uchwyty – wygodne, pewne mocowania

Stabilny uchwyt to podstawa przy korzystaniu z liczników rowerowych. Jest kilka rodzajów uchwytów, które każdy kolarz może dopasować do swoich potrzeb, m.in. uchwyty z regulacją na śrubę, elastyczne paski dopasowujące się do roweru bądź paski zapinane na rzep. Niektóre mocowania mają dodatkowe uchwyty do zainstalowania lampki lub kamerki.

Pokaż wyniki (5)
AKCESORIA DO LICZNIKÓW
Widok:
Na stronie:
Sortuj po:
MOCOWANIE LICZNIKA CUBE

MOCOWANIE LICZNIKA CUBE

14067

Indeks katalogowy: AKC001297

Dostępność: Dostępne
24h
19,90 zł brutto
OBUDOWA GUMOWA LEZYNE GPS MEGA XL BLACK

OBUDOWA GUMOWA LEZYNE GPS MEGA XL BLACK

LZN-1-GPS-COVER-V104

Indeks katalogowy: AKC001293

Dostępność: Dostępne
24h
57,99 zł brutto
OBUDOWA GUMOWA LEZYNE GPS MEGA XL RED

OBUDOWA GUMOWA LEZYNE GPS MEGA XL RED

LZN-1-GPS-COVER-V111

Indeks katalogowy: AKC001294

Dostępność: Dostępne
24h
57,99 zł brutto
UCHWYT LICZNIK LEZYNE NA KIEROWNICĘ

UCHWYT LICZNIK LEZYNE NA KIEROWNICĘ

LZN-1-GPS-ORMCMK-V104

Indeks katalogowy: AKC000342

Dostępność: Dostępne
48h
29,00 zł brutto
ZESTAW GUMEK LEZYNE ORING SET MOCOWANIE

ZESTAW GUMEK LEZYNE ORING SET MOCOWANIE

LZN-1-GPS-ORING-V104

Indeks katalogowy: AKC001349

Dostępność: Dostępne
24h
24,90 zł brutto