KLAMKOMANETKI SZOSOWE

Klamkomanetki szosowe – zwiększ swój komfort jazdy

Klamkomanetki szosowe to rodzaj manetek, które służą do operowania systemem napędowym roweru. Ich głównym zadaniem jest szybka i sprawna zmiana przerzutek oraz efektywne hamowanie, ponieważ klamkomanetki stanowią zintegrowany system z klamką hamulcową. Klamkomanetki szosowe stosuje się w rowerach z giętą kierownicą i na niej są bezpośrednio mocowane. Dodatkowo konstrukcja klamkomanetek  i sposób montażu umożliwiają swobodne operowanie z pozycji dolnego uchwytu. Rozwiązanie to pozwala na stałą kontrolę napędu roweru bez konieczności odrywania dłoni od kierownicy. Klamkomanetki szosowe docenią osoby jeżdżące turystycznie długimi trasami, ale również rowerzyści wyczynowi trenujący na czas.

Klamkomanetki szosowe – łatwość obsługi i niezawodność

Klamkomanetki szosowe działają w bardzo prosty sposób, czyli poprzez pociągnięcia lub popychanie dźwigni. Pociągnięcie w kierunku rowerzysty (tzn. „do siebie") powoduje hamowanie roweru. Wyciągnięcie linki i przełożenie przerzutki wykonuje się poprzez pchnięcie dźwigni w bok, w kierunku ramy. Pchnięcie w przeciwną stronę, czyli do zewnątrz, spowoduje zwolnienie linki, co skutkuje powrotem przerzutki na poprzednie miejsce.

Jak dobrać klamkomanteki szosowe?

Najważniejszym kryterium przy wyborze klamkomanetek szosowych jest osobisty komfort rowerzysty. Po zamontowaniu manetki powinny być w zasięgu dłoni. Istotne są też  ergonomiczny kształt i antypoślizgowa powierzchnia, które gwarantują stabilność i pewny chwyt. Rowerzysta powinien móc swobodnie sięgnąć za manetkę, a jednocześnie nie powinna ona zawadzać dłoni w trakcie jazdy. Jeżeli jest inaczej, warto pomyśleć nad zmianą miejsca montażu lub doborem klamkomanetki o innym rozmiarze. Dobrze dopasowana klamkomanetka szosowa zwiększa kontrolę na różnych nawierzchniach i bezproblemowo łączy się z przewodami hamulcowymi oraz linkami przerzutek. Radzimy sprawdzać informacje producenta dotyczące kompatybilności klamkomanetki z systemem napędowym roweru.

Pokaż wyniki (4)
KLAMKOMANETKI SZOSOWE
Widok:
Na stronie:
Sortuj po:

KLAMKOMANETKA GRX ST-RX400 LEWA 2RZ

ISTRX400LI

Indeks katalogowy: CZĘ001134

Dostępne
Realizacja 24h
558,48 zł brutto
Do przechowalni

KLAMKOMANETKA GRX ST-RX400 PRAWA 10RZ

ISTRX400RBI

Indeks katalogowy: CZĘ001135

Dostępne
Realizacja 24h
578,82 zł brutto
Do przechowalni

KLAMKOMANETKA GRX ST-RX600 LEWA

ISTRX600LI

Indeks katalogowy: CZĘ002082

Dostępne
Realizacja 24h
699,00 zł brutto
Do przechowalni

KLAMKOMANETKA SHIMANO ST-R8070 DI2 PRAWA

ISTR8070R ULTEGRA DO HAM. TARCZOWYCH

Indeks katalogowy: CZĘ001833

Dostępne
24h
1 299,90 zł brutto
Do przechowalni