ROGI

Rogi rowerowe – design i funkcjonalność w jednym

W latach 90. niemal każdy rower górski MTB posiadał rogi rowerowe. Potem zniknęły na długi czas, a obecnie powróciły z przytupem. Nie zdobią już tylko rowerów MTB czy trekkingowych, ale i szosowe czy miejskie. Choć „zdobią" to za mało powiedziane. Rogi na kierownicę powstały w konkretnym celu. Montuje się je po to, by w trakcie jazdy móc zmieniać ułożenie dłoni, przyjmować bardziej pochyloną pozycję lub łatwiej przenosić środek ciężkości (np. jadąc w dół). W WMBikes mamy rogi rowerowe, które spełnią nawet największe oczekiwania. Co warto wiedzieć o rogach?

 


Po co są rogi rowerowe?

Rogi rowerowe zwiększają komfort jazdy. Przejażdżki rowerowe są przyjemne, ale mogą być męczące dla rąk, na których opiera się część ciężaru ciała. Jednocześnie nie da się zmienić ułożenia dłoni na kierownicy. Po czasie, zwłaszcza na długich dystansach, odczuwane są nieprzyjemne skutki, np. cierpnięcie. Rogi mają im zapobiegać.

 

Jak rogi rowerowe wpływają na komfort jazdy?

     Możliwość zmiany pozycji rąk sprawia, że układ krwionośny pracuje prawidłowo, więc dłonie nie cierpną ani nie mrowią.

     Rogi pomagają uniknąć skurczów mięśni, a także bólu dłoni i nadgarstków.

     Korzystanie z rogów umożliwia zmianę środka ciężkości, a tym samym utrzymanie równowagi i bezpieczeństwa, np. podczas zjazdu w dół.

     Dzięki zmianie pozycji kręgosłup zostaje odciążony.

 

Dla kogo sprawdzą się rogi rowerowe?

Rogi przydadzą się praktycznie każdemu rowerzyście, bez względu na doświadczenie i styl jazdy. Niewątpliwie polecamy je na dłuższe trasy, w podróże, na maratony i zawody.

Jak wybrać najlepsze rogi rowerowe?

Do produkcji rogów rowerowych wykorzystuje się aluminium lub karbon. Aluminiowe są tańsze, choć eksploatują się dość szybko. Natomiast karbonowe odznaczają się niezwykłą lekkością i trwałością, ale za tym idzie wyższa cena. Które z nich będą lepsze? To zależy od budżetu i tego, jak często będziesz z nich korzystał. Jeśli jeździsz okazjonalnie, wystarczą aluminiowe. Do częstych podróży i w jeździe wyczynowej rekomendujemy karbonowe. Rogi różnią się między sobą również kształtem i długością. Te warto dopasowywać do anatomii swoich dłoni.

Jak założyć rogi na kierownicę?

Rogi rowerowe dzielą się również na dwa rodzaje ze względu na rodzaj montażu. Dostępne są rogi przykręcane obejmą ze śrubką, lub wciskane na kierownicę. Pierwszy rodzaj zapewnia większą stabilność. Natomiast drugie mają niższą cenę i zaleca się je początkującym, by mogli przetestować rogi podczas jazdy i ocenić ich przydatność. Istnieją także rogi zintegrowane z chwytami, wciskane na kierownicę.

Pokaż wyniki (2)
ROGI
Widok:
Na stronie:
Sortuj po:
ROGI RFR TREKKING CMPT 11596 CZARNE

ROGI RFR TREKKING CMPT 11596 CZARNE

Indeks katalogowy: AKC001565

Dostępność: Dostępne
24h
119,90 zł brutto
ROGI XLC COMP BLACK BE-A11 BE-A11 Z

ROGI XLC COMP BLACK BE-A11 BE-A11 Z

NARZĘDZIEM 110MM 2501571400

Indeks katalogowy: AKC001108

Dostępność: Dostępne
24h
99,90 zł brutto