PRZERZUTKI PRZEDNIE

Przerzutki przednie. Dobierz idealne do swojego roweru

Przerzutki przednie to część napędu, dzięki której możliwa jest zmiana przełożeń na zębatkach mechanizmu korbowego. Odpowiadają również za siłę, z jaką rowerzysta naciska na pedały w czasie jazdy.

 

Przerzutki przednie występują we wszystkich modelach wielobiegowych. Na przestrzeni lat element ten był nieustannie udoskonalany. Najpierw tworzono je z grubszych materiałów, potem zaczęto szukać lżejszych zamienników. Wciąż pracowano nad ich geometrią. Dzięki temu wybór jest ogromny. Sprawdź naszą ofertę i wybierz przerzutki dopasowane do Twojego roweru.

 

_________________________________________________________________________

Przerzutki przednie - jakie mocowanie wybrać?

 

Sposób mocowania przerzutki to podstawowe kryterium, na które warto zwrócić uwagę. Wyróżniamy trzy podstawowe typy, z czego najbardziej popularne są dwa pierwsze.

 

     Mocowanie na obejmę - na rurze podsiodłowej należy zamocować obejmę wraz z mechanizmem wodzika, a następnie doprowadzić do niego linkę.
Przyjęte są trzy standardy średnicy rury ramy, do której mocowana jest przerzutka. Jednak coraz częściej spotyka się przerzutki uniwersalne, które mają w zestawie komplet adapterów do różnych średnic.

     Mocowanie bezpośrednio do ramy - w pionowej ramie znajduje się otwór montażowy, do którego mocowany jest mechanizm wodzika. Rama musi być kompatybilna z systemem mocowania.

     Mocowanie do osi suportu (E-type) - przerzutka posiada płytkę z otworem, którą mocuje się za nakrętką suportu, a do niego dokręcany jest mechanizm przerzutki. Rama musi być wyposażona w specjalne otwory, do których przykręcana jest przerzutka.

Przerzutki przednie Top Swing, Down Swing czy Side Swing?

 

To podział ze względu na położenie wodzika względem mocowania. Właśnie ten parametr w ogromnym stopniu wpływa na działanie przerzutki.

 

W przerzutce Top Swing prowadnica umieszczona jest powyżej obejmy (mocowanie do ramy znajduje się niżej niż wózek wodzika). W rowerach z pełnym zawieszeniem zwykle nie ma możliwości montażu innej przerzutki.

 

Przerzutka przednia Down Swing posiada mocowanie powyżej wózka wodzika. Ten rodzaj mechanizmu uważany jest za wyjątkowo wytrzymały i odporny na warunki pogodowe.

 

Mechanizm Side Swing to boczny wahacz. Wózek wodzika w tej przerzutce został przeprojektowany, dzięki czemu jest krótszy, a opona ma więcej miejsca. W Side Swing mechanizm działa lżej i jest bardziej wytrzymały.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając przerzutki przednie?

Przed zakupem warto sprawdzić również:

     ilość przełożeń z tyłu,

     liczbę obsługiwanych tarcz,

     pojemność przerzutki,

     linię łańcucha.

Pokaż wyniki (6)
PRZERZUTKI PRZEDNIE
Widok:
Na stronie:
Sortuj po:

KORBA SRAM RIVAL 1 WIDE 170MM 46T DUB

00.6118.612.005

Indeks katalogowy: CZĘ002468

Dostępne
24h
699,90 zł brutto
Do przechowalni

PRZERZUTKA PRZÓD SHIMANO FD-M616 38/44

Indeks katalogowy: CZĘ001171

Dostępne
Realizacja 24h
74,90 zł brutto
Do przechowalni

PRZERZUTKA PRZÓD SHIMANO FD-R7000 34,9

IFDR7000BLL

Indeks katalogowy: CZĘ002070

Dostępne
Realizacja 24h
157,99 zł brutto
Do przechowalni

PRZERZUTKA PRZÓD SHIMANO FD-R7000L HAK

IFDR7000FL

Indeks katalogowy: CZĘ001537

Dostępne
Realizacja 24h
149,90 zł brutto
Do przechowalni

PRZERZUTKA PRZÓD SHIMANO M610 E-TYP

40/42 BEZ BLACHY

Indeks katalogowy: CZĘ001172

Dostępne
Realizacja 24h
79,90 zł brutto
Do przechowalni

PRZERZUTKA PRZÓD SHIMANO TY510 3RZ 48T

EFDTY510TSX6 DUAL PULL

Indeks katalogowy: CZĘ001804

Dostępne
24h
59,01 zł brutto
Do przechowalni