ELEKTRYCZNE SZOSOWE

Rowery elektryczne szosowe – jeszcze większa frajda na trasie

Czy da się połączyć lekkość roweru szosowego i elektryczny mechanizm napędowy? Zdecydowanie tak! Rowery szosowe elektryczne to rewolucja w branży kolarskiej, która pozwala osiągać jeszcze większą prędkość niż na zwykłym jednośladzie. Silnik w szosówkach ma małe rozmiary i wagę, umieszcza się go w suporcie, dzięki czemu rower nie zwiększa znacząco swojej masy. W końcu lekkość jest kluczowa w jeździe szosowej. Elektryczne rowery szosowe zjednują sobie coraz większą rzeszę fanów, zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów kolarstwa.

 


Rowery szosowe elektryczne – najważniejsze cechy

Producenci dbają, by elektryczne rowery szosowe były lekkie. W tym celu stosują odpowiednie materiały, wykonują cienkie ramy, dołączają małe kierownice, a całą konstrukcję umieszczają na wąskich kołach z delikatnym (bądź zerowym) bieżnikiem. W ten sposób minimalizują opór wiatru. Silniki w elektrycznych rowerach szosowych są na tyle małe, że da się umieścić je w suporcie roweru. Jednocześnie napęd ma na tyle dużą moc, że bez problemu napędza jednoślady.

 

Silniki elektryczne sprawiają, że rowery szosowe mogą jechać szybciej i to bez wielkiego wysiłku ze strony rowerzystów. Wystarczy zacząć pedałować, by uruchomić mechanizm napędowy. Co ważne: elektryczne rowery szosowe nie jadą same. Napędza się je siłą nóg, ale nie potrzeba do tego aż tyle energii co w tradycyjnej jeździe. W elektrycznych rowerach szosowych pedały kręcą się płynniej i szybciej.

Dla kogo polecane są rowery elektryczne szosowe?

Elektryczne rowery szosowe z całą pewnością przypadną do gustu fanom szybkiej jazdy. Nie ma znaczenia stopień zaawansowania: amatorzy będą mogli łatwiej i przyjemniej przemierzać ulubione trasy, a profesjonaliści i zawodowcy doskonalić swoje umiejętności. Rowery elektryczne szosowe mają zastosowanie w sporcie oraz w turystyce – szosowe e-bike'i okażą się nieocenione podczas wakacyjnych wojaży. Są również świetnym wyborem dla osób, które mają słabą kondycję, ale chciałyby rozpocząć przygodę rowerową małymi krokami.

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (1)
ELEKTRYCZNE SZOSOWE
Widok:
Na stronie:
Sortuj po:
ROWER LAPIERRE E-CROSSHILL 5.2 55CM

ROWER LAPIERRE E-CROSSHILL 5.2 55CM

E0555500 E-BIKE

Indeks katalogowy: ROW001248

Dostępność: Dostępne
24h
16 699,00 zł -40% 9 999,00 zł brutto