DĘTKI 27,5

Dętka 27,5 - do jazdy po mieście i na wyprawę w góry

 

Dętka 27,5 cala pasuje do opon w takim samym rozmiarze. Ten rodzaj ogumienia jest dość uniwersalny - doskonale sprawdzi się zarówno w czasie jazdy po wyboistych górskich szlakach, piaszczystych terenach, jak również podczas przejażdżki miejskimi uliczkami.

 

Każdy cyklista wie, że na trasie nietrudno o przysłowiową „gumę”. Dlatego wybierając się na rowerową wyprawę, warto zabrać ze sobą zestaw niezbędnych akcesoriów oraz zapasową dętkę. Jej wymiana jest prosta i nie zajmuje dużo czasu. Najwyższej jakości dętki 27,5 cala znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

 

______________________________________________________________________

 

Dla kogo dętka 27,5 cala?

 

Koło z dętką 27,5 cala jest stosowana w rowerach o mniejszych rozmiarach, w rowerach górskich z systemem mullet, w rowerach gravelowych z szerszą oponą.

 

Podany rozmiar kół sprawia, że pojazd jest wciąż dość uniwersalny, lżejszy i bardziej dynamiczny w stosunku do jednośladów z kołami 29 cali. Jednocześnie posiada zalety dużych kół - łatwiejsze pokonywanie przeszkód i jazda z większą prędkością. Koła z dętką 27,5 cala dobrze radzą sobie na krętych i trudnych szlakach oraz stromych podjazdach oraz zjazdach.

 

Dętki 27,5 cala - jak wybrać właściwe?

 

Najważniejsze, aby dętka była rozmiarem dopasowana do opony. Od tego, czy dętka ma odpowiednią średnicę i szerokość, oraz czy ciśnienie powietrza jest w niej utrzymywane na optymalnym poziomie, zależy przyczepność opon oraz komfort jazdy.

 

Informacja o rozmiarze znajduje się na oponie. Aby ją rozszyfrować, trzeba zapoznać się z systemami oznaczeń stosowanymi przez producentów:

     System calowy (26” x 2,00”) - pierwsza liczba to średnica opony/obręczy koła, druga to jej szerokość.

     System francuski (700 x 38C) - 700 to wymiar zewnętrznej średnicy opony podany w milimetrach, a 38 to szerokość zewnętrzna opony. Litera oznacza rozpiętość opony.

     System ETRTO (50-559) - pierwsza liczba to szerokości opony, a druga średnica wewnętrzna.

Dobra dętka wydłuża trwałość opony i lepiej chroni ją przed uszkodzeniami. Przed wyborem dętki, oprócz rozmiaru, trzeba zwrócić uwagę na rodzaj wentyla (wyróżnia się 3 typy: najbardziej popularny AV samochodowy Schrader, FV Presta French oraz DV rowerowy Dunlop).

 

Pokaż wyniki (1)
DĘTKI 27,5
Widok:
Na stronie:
Sortuj po:
DĘTKA VREDESTEIN TOUR 28/35-622 PRESTA

DĘTKA VREDESTEIN TOUR 28/35-622 PRESTA

VRD-58863

Indeks katalogowy: CZĘ001237

Dostępność: Dostępne
24h
20,00 zł brutto